Vytisknout

Služby

Velikost textu

Absenční výpůjční služby

Absenční výpůjčky lze zapůjčit mimo studovnu knihovny FSI. Knihy a skripta se půjčují na dobu 4 týdnů, časopisy a deskové hry maximálně na 1 týden. Knihovna eviduje také knihy se statusem "dlouhodobě", které mají v zápůjčce zaměstnanci nebo doktorandi FSI VUT v Brně. Požadavek na knihy se statusem „dlouhodobě" můžete posílat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., doba zapůjčení je individuální, požadavek může být i zamítnut.

Prezenční výpůjční služby

Prezenční výpůjčky lze půjčit pouze do studovny knihovny. Prezenčně se půjčuje fond příruční knihovny, závěrečné práce a kandidátské práce.

Meziknihovní výpůjční služby

Pokud žádanou knihu nebo článek z časopisu nenaleznete v brněnských knihovnách, můžeme Vám její vypůjčení zajistit z jiné knihovny v ČR, popřípadě ze zahraničí. Své požadavky můžete posílat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. O požadovaném dokumentu uveďte co nejvíce informací, pomůže nám to při jeho získávání z knihoven. Po odeslání požadavku daným knihovnám nemůžeme proces urychlit, ani stornovat!!!

Bibliograficko-informační služby

Pracovníci knihovny Vám podají informace o vyhledávání ve vyhledávači Primo, v souborném katalogu VUT, pomohou orientovat se v databázích, informují o dostupnosti literatury, fondech a využívání knihovny, poradí Vám s citacemi.

Půjčování deskových her

Knihovna eviduje deskové hry přímo na výpůjčním pultě, tituly nejsou součástí katalogu. Deskové hry si lze zapůjčit prezenčně nebo absenčně na 1 týden. Hraní deskových her pro příchozí se pořádá v knihovně 3x za semestr ve večerních hodinách, sledujte náš FB a web. Jaké máme hry? Můžete se podívat do malého přehledu: 

Název souboru
Seznam deskových her

Přístup na internet + WiFi

K dispozici je 21 počítačů s internetem. Není nutné se přihlašovat. WiFi přístup na vlastních zařízeních je zabezpečen heslem (VUTPin). Více informací o WiFi síti najdete zde.

Prohlížení norem

V knihovně je možné prohlížení českých norem na třech označených počítačích.
V případě zájmu kontaktujte službu u výpůjčního pultu - přihlásí vás do databáze ČSN online. Zaměstnanci FSI mohou požádat o tisk normy.

Reprografické služby

V knihovně je možnost samoobslužného kopírování a tisku z počítače pomocí identifikační karty studentů a kreditu v systému Menza2000. Studenti (ani obsluha výpůjčního pultu) nesmí do strojů vkládat jiné papíry než k tomu vyhrazené. Uživatelé mohou také bezplatně využít stolní skener nebo skenování na kopírkách. 

Kroužková vazba, termovazba, vazba do lišty

Formát A4, různé průměry hřbetů. 

Laminování

Laminovat lze formáty A3, A4, A5.

Půjčování dalšího vybavení

Půjčujeme kružítka, kalkulačky, sluchátka, USB-disky, myši, pravítka, deštníky, a to i mimo knihovnu. Uživatelům Skupinové učebny půjčujeme prezentér s ukazovátkem.

primi sui motori con e-max

Areálová knihovna
Fakulta strojního inženýrství Vysoké učení technické v Brně
Technická 2, 616 69 Brno
místnost A4/214a

Tel.: 541 142 172 (vedoucí knihovny); 541 142 183 (kancelář); 541 142 182 (výpůjční pult)
Sigla: BOD 026
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.