Vytisknout

Registrace a služby poskytované externím uživatelům

Velikost textu

Externí uživatelé jsou registrováni v Areálové knihovně FSI na základě registračního formuláře u služby na pultě. Registrovány mohou být pouze osoby, nikoli instituce. Nový uživatel se prokáže buď občanským průkazem, nebo cestovním pasem a dokladem o dočasném pobytu s vyznačením adresy. Na místě zaplatí registraci na 1 rok - 100 Kč a identifikační kartu - 100 Kč, přičemž ta mu bude vydána do měsíce při další návštěvě.

Knihy, časopisy a dizertace mohou externí uživatelé studovat v knihovně. Knihy se půjčují i absenčně, externistům proti vratné kauci v 50 - 5000 Kč dle hodnoty knihy. Řada publikací se půjčuje na 1 měsíc s možností 2 prodloužení. O knihy se statusem dlouhodobě je možno zažádat prostřednictvím formuláře (viz kapitola Formuláře). Žádosti je vyhověno, pokud aktuálně kniha neslouží k výuce nebo výzkumným účelům. Pro připojení k wi-fi na VUT si externí uživatel vyžádá jednorázové heslo u služby. Intranet VUT je možné také využít k využití elektronických zdrojů a norem.

Vydaná identifikační karta slouží také jako elektronická peněženka pro tiskové služby, dobíjí se v menzách VUT. Registrace, vazba a laminování se hradí hotově.

Externí uživatel je povinen knihovně ohlásit změnu příjmení nebo trvalého bydliště nejpozději do 30 dnů od vydání nového osobního dokladu a tímto dokladem je doložit.

 

 

 

 

primi sui motori con e-max

Areálová knihovna
Fakulta strojního inženýrství Vysoké učení technické v Brně
Technická 2, 616 69 Brno
místnost A4/214a

Tel.: 541 142 172 (vedoucí knihovny); 541 142 183 (kancelář); 541 142 182 (výpůjční pult)
Sigla: BOD 026
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.