Vytisknout

Elektronické informační zdroje

Velikost textu

Podmínky použití

Licenční podmínky u většiny elektronických zdrojů jsou podobné, je ale nutné si je vždy u konkrétního zdroje prostudovat.

Dodržujte následující zásady:

Články z těchto zdrojů je možné stahovat a tisknout pouze pro vlastní potřebu či potřebu výuky (další šíření těchto materiálů není přípustné). V některých případech není možné naráz stahovat celé publikace či celé číslo elektronického časopisu, pouze kapitoly. Stahovat materiály je možné pouze na vlastní počítač. Pokud použijete některý z elektronických zdrojů při vypracování článku či závěrečné či jiné vědecké práce, je nutné tento zdroj řádně citovat. Nepokoušejte se stahovat velké množství dat, zejména pomocí robotu, databázový zdroj se může zablokovat pro celou VUT, případně může poskytovatel databáze požadovat další sankce na uživateli konkrétní IP adresy. Pokud není uvedeno jinak, je přístup k databázím ze všech počítačů na VUT, včetně vzdáleného přístupu.

Název souboru
Výtah z licenčních podmínek pro používání databáze Scientific Net
 

Jiné databáze

Do licencovaných bibliografických databází je přístup z počítačové sítě VUT nebo vzdáleně přes EZproxy server či Shibolett. Pokud chcete pracovat s konkrétní databází mimo počítačovou síť VUT, vzdálený přístup najdete na odkazu Info u jednotlivých databází.

Citace PRO Info
Česká národní bibliografie - databáze ČNB  
MathSciNet Info
Statista Info
Scopus Info
SciFinder Info
Wrightfull - opravy anglických textů Info
Web of Knowledge - Web of Science Info

 

E-knihy

E-knihy Cambridge University Press

přístup k databázi:

přímý vstup

Elektronické knihy Institution of Civil Engineers (ICE)

přístup k databázi:

producent: Institution of Civil Engineers

ICE Virtual library je platforma pro zpřístupňování odborných knih a sborníků nakladatelství ICE publishing. V jejím rámci je zatím přístupná kompletní kolekce. Po ukončení zkušebního přístupu 31. 7. 2018 budou vybrány konkrétní e-knihy pro trvalý nákup.

seznam knih dostupných v ICE

ELEKTRONICKÉ KNIHY SPRINGER

přístup k databázi:

producent: Springer Nature

Odborné knihy jsou pro VUT v Brně zakoupeny a trvale přístupné díky účasti v konsorciu "CzechELib Springer". Seznam konkrétních titulů je dostupný ze stránek NTK. Všechny tituly jsou snadno vyhledatelné ve vyhledávači Primo.

ELEKTRONICKÉ KNIHY WILEY

přístup k databázi:

producent: Wiley-Blackwell

V současnosti má VUT přístupných zhruba 3300 knih díky účasti v konsorciu Národní technické knihovny "CzechELib Wiley". Na konci roku 2018 bude dle využívanosti vybrána kolekce knih, která bude zakoupena a přístupna natrvalo. Seznam knih je dostupný ze stránek NTK. Všechny e-knihy jsou současně indexovány systémem Primo a lze je tak jednoduše vyhledat a číst.

ELEKTRONICKÉ KNIHY ELSEVIER

přístup k databázi:

V současnosti má VUT přístupných zhruba 6300 knih díky účasti v konsorciu Národní technické knihovny "CzechELib Elsevier". Na konci roku 2018 bude dle využívanosti vybrána kolekce knih, která bude zakoupena a přístupna natrvalo. Seznam knih je dostupný ze stránek NTK. Všechny e-knihy jsou také indexovány systémem Primo a lze je jednoduše vyhledat a číst.

ELEKTRONICKÉ KNIHY TAYLOR & FRANCIS

přístup k databázi:

producent: Taylor & Francis

V současnosti má VUT přístupných více než 5400 knih díky účasti v konsorciu Národní technické knihovny "CzechELib Taylor & Francis". Na konci roku 2018 bude dle využívanosti vybrána kolekce knih, která bude zakoupena a přístupna natrvalo. Seznam knih je dostupný ze stránek NTK. Všechny e-knihy jsou indexovány i systémem Primo a lze je tak jednoduše vyhledat a číst.

E-knihy v databázi EBSCO

 • přístup k databázi:

 • přímý vstup
 • vstup přes EZproxy
 • vstup přes Shibboleth

  producent: EBSCO Publishing

  Knihy si můžete přečíst přímo v internetovém prohlížeči, který Vám umožní i další práci s textem jako vyhledávání v plném textu, vytváření poznámek, použití výkladového slovníku a  mnoho dalšího. Knihy je také možné stáhnout do offline režimu, jako elektronickou výpůjčku na určitý předem stanovený čas (1-7 dní). V jednu chvíli ke konkrétní knize má přístup pouze jeden uživatel. Pokud máte o knihu zájem a v dané chvíli se k ní nedostanete, je možné si zadat na knihu požadavek a databáze Vás pomocí emailu upozorní, až bude kniha k dispozici.

  V databázi je dostupných 173 knih zakoupených pro uživatele z VUT a další asi 3 a půl tisíce volně dostupných knih v rámci předplatného databáze Academic Search Complete.

 • seznam všech knih zakoupených pro VUT z EBSCO

 • seznam volně dostupných knih v EBSCO

Knovel

ProQuest Central

Zdroj informacíweb Ústřední knihovny VUT.

 

primi sui motori con e-max

Areálová knihovna
Fakulta strojního inženýrství Vysoké učení technické v Brně
Technická 2, 616 69 Brno
místnost A4/214a

Tel.: 541 142 172 (vedoucí knihovny); 541 142 183 (kancelář); 541 142 182 (výpůjční pult)
Sigla: BOD 026
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.