Vytisknout

Služby

Velikost textu

Absenční výpůjční služby

Absenční výpůjčky lze zapůjčit mimo studovnu knihovny FSI. Knihy, skripta i jazykové učebnice se půjčují na dobu 4 týdnů. Knihovna eviduje také knihy se statusem "dlouhodobě", které mají v zápůjčce zaměstnanci nebo doktorandi FSI VUT v Brně. Požadavek na knihy se statusem „dlouhodobě" můžete posílat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., doba zapůjčení je individuální, požadavek může být i zamítnut.

Prezenční výpůjční služby

Prezenční výpůjčky lze půjčit pouze do studovny knihovny. Prezenčně se půjčuje fond příruční knihovny, časopisy, CD-ROM a disertace.

Meziknihovní výpůjční služby

Pokud žádanou knihu nebo článek z časopisu nenaleznete v brněnských knihovnách, můžeme Vám její vypůjčení zajistit z jiné knihovny v ČR, popřípadě ze zahraničí. Své požadavky můžete posílat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. O požadovaném dokumentu uveďte co nejvíce informací, pomůže nám to při jeho získávání z knihoven. Po odeslání požadavku daným knihovnám nemůžeme proces urychlit, ani stornovat!!!

Bibliograficko-informační služby

Pracovníci knihovny Vám podají informace o vyhledávání ve vyhledávači Primo, v souborném katalogu VUT, pomohou orientovat se v databázích, informují o dostupnosti literatury, fondech a využívání knihovny, poradí Vám s citacemi.

Půjčování deskových her

Knihovna eviduje deskové hry přímo na výpůjčním pultě, tituly nejsou součástí katalogu. Deskové hry si lze zapůjčit prezenčně nebo absenčně na 1 týden. Hraní deskových her pro příchozí se pořádá v knihovně 3x za semestr ve večerních hodinách, sledujte náš FB a web. Jaké máme hry? Můžete se podívat do malého přehledu:

Název souboru
Seznam her

Přístup na internet + WiFi

K dispozici je 21 počítačů s internetem. Není nutné se přihlašovat. WiFi přístup na vlastních zařízeních je zabezpečen heslem (VUTPin). Více informací o WiFi síti najdete zde.

Prohlížení norem

V knihovně je možné prohlížení českých norem na dvou označených počítačích.
V případě zájmu kontaktujte službu u výpůjčního pultu - přihlásí vás do databáze ČSN online. Zaměstnanci FSI mohou požádat o tisk normy.

Reprografické služby

V knihovně je možnost samoobslužného kopírování a tisku z počítače pomocí identifikační karty studentů a kreditu v systému Menza2000.  Studenti (ani obsluha výpůjčního pultu) nesmí do strojů vkládat jiné papíry než k tomu vyhrazené. Uživatelé mohou také využít samoobslužný skener. Pro jeho použití není třeba přihlašování.

Kroužková vazba a termovazba

Formát A4, různé průměry hřbetů. 

Laminování

Laminovat lze formáty A3, A4, A5.

primi sui motori con e-max

Areálová knihovna
Fakulta strojního inženýrství Vysoké učení technické v Brně
Technická 2, 616 69 Brno
místnost A4/214a
Tel.: 541 142 172 (vedoucí knihovny); 541 142 183 (kancelář); 541 142 182 (výpůjční pult)
Sigla: BOD 026
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.