Areálová knihovna FSI - Technická 2

Areálová knihovna FSI se nachází v budově A4, v místnosti 214a. Plní funkci centrální knihovny FSI od roku 1996. Soustřeďuje nejnovější technickou literaturu, jsou zde však uloženy i starší fondy. Poskytuje služby studentům a zaměstnancům fakulty, dalším zájemcům z VUT i odborné veřejnosti. Fond je zaměřen na oblast techniky, strojírenství, technologie, materiálů, energetiky, techniky prostředí, ekologie, automatizace, dopravních strojů, stavebních strojů, chemické technologie, matematiky a fyziky.

Knihovna FSI Technická 2 má velkoprostorovou studovnu o 125 místech s 21 PC a celoplošným připojením k wi-fi. Je zde jedno ergonomické pracovní místo. Na Technické 2 je soustředěna převážná část fondu. Knihy se žádají u pultu, zájemce si předem vyhledá signaturu (s výjimkou nejpůjčovanější Fyziky a Konstruování strojních součástí). Obsluha pultu s vyhledáním poradí. Knihy se převážně vydávají ihned. Výjimkou jsou některé starší knihy a závěrečné práce, které jsou obvykle k dispozici do čtvrthodiny nebo do druhého dne, pokud žadatel přijde po 15 hodině. Časopisy a denní tisk jsou ve volném výběru. Starší čísla periodik žádejte u pultu. Elektronické dokumenty jsou přístupné po přihlášení kdekoli v síti VUT.

K dispozici jsou dvě kopírky, samoobslužná vazba, ořez, skenování. U obsluhy můžete žádat také  laminaci a termovazbu.