Areálová knihovna FSI

Areálová knihovna FSI má sídlo ve 2. patře budovy A4. Nalézá se zde velkoprostorová studovna o 125 místech k sezení s 21 PC, 2 tiché studovny celkově s 52 místy, skupinová učebna o 10 místech, malá společenská místnost, kancelář a několik skladů. Knihovna poskytuje služby studentům a zaměstnancům fakulty, dalším zájemcům z VUT i odborné veřejnosti.

Fond je orientován na techniku, strojírenství, technologie, materiály, energetiku, techniku prostředí, výrobní systémy, automatizaci, konstruování, dopravní stroje, chemické technologie, matematiku, fyziku a výuku jazyků. Knihy si lze vybrat z volného výběru a další tituly se žádají u pultu. Zájemce si předem vyhledá signaturu (s výjimkou nejpůjčovanější Fyziky a Konstruování strojních součástí) a předá ji obsluze pultu. Knihy se převážně vydávají ihned. Výjimkou jsou některé starší knihy, závěrečné práce a starší čísla periodik, které jsou k dispozici v intervalu od 15 minut do 24 hodin. Ve volném výběru si lze prohlížet i aktuální časopisy a denní tisk. E-knihy a jiné e-zdroje jsou přístupné po přihlášení do intraportálu VUT. Knihy se statusem dlouhodobě jsou dostupné na vyžádání, knihovna je objednává z ústavů.

Na chodbě u výtahu páter noster stojí návratový Knihobox. Box slouží k vracení knih z naší knihovny. Vhozené knihy jsou z konta uživatele odepsány následující pracovní den. V hlavní studovně jsou uživatelům k dispozici dvě kopírky, vazba, ořez a skener. Ve Skupinové učebně je možné používat dataprojektor, PC a popisovatelnou tabuli. Ve Společenské místnosti lze využít varnou konvici a nádobí. Obsluha výpůjčního pultu provádí také laminaci a termovazbu. V knihovně se půjčují rovněž deskové hry, sluchátka, kalkulačky, kružítka, nabíječky.

Areálová knihovna má současně poradenskou a společenskou funkci. Nabízí konzultace k citování, pořádá semináře o vyhledávání zdrojů, citování a publikování, a je garantem předmětu Informační vzdělávání. Ve večerních hodinách se během semestru pravidelně koná Hraní deskových her a na začátcích semestrů se pořádá jednodenní Burza skript a knih. Knihovna je také hostitelkou a spolupořadatelkou dalších odborných i zájmových akcí.

Jsme zde pro vás od roku 1996.