Vytisknout

O nás

Velikost textu

Areálová knihovna FSI - Technická 2

Areálová knihovna FSI se nachází v budově A4, v místnosti 214a. Plní funkci centrální knihovny FSI od roku 1996. Soustřeďuje nejnovější technickou literaturu, jsou zde však uloženy i starší fondy. Poskytuje služby studentům a zaměstnancům fakulty, dalším zájemcům z VUT i odborné veřejnosti. Fond je zaměřen na oblast techniky, strojírenství, technologie, materiálů, energetiky, techniky prostředí, výrobních systémů, automatizace, konstruování, dopravních strojů, chemické technologie, matematiky a fyziky, .

Knihovna FSI Technická 2 má velkoprostorovou studovnu o 125 místech s 21 PC a Tichou studovnu o 20 místech. Ve studovně je i jedno ergonomické pracovní místo. Na Technické 2 je soustředěna převážná část fondu. Knihy se žádají u pultu, zájemce si předem vyhledá signaturu (s výjimkou nejpůjčovanější Fyziky a Konstruování strojních součástí). Obsluha pultu s vyhledáním poradí. Knihy se převážně vydávají ihned. Výjimkou jsou některé starší knihy a závěrečné práce, které jsou obvykle k dispozici do čtvrthodiny nebo do druhého dne, pokud žadatel žádá po 15 hodině. Časopisy a denní tisk jsou ve volném výběru. Starší čísla periodik žádejte u pultu. Elektronické dokumenty jsou přístupné po přihlášení kdekoli v síti VUT. Knihy se statusem dlouhodobě jsou na vyžádání obvykle rovněž dostupné.

K dispozici jsou dvě kopírky, samoobslužná vazba, ořez, skenování. U obsluhy můžete žádat také laminaci a termovazbu.  

Areálová knihovna pořádá pravidelně Hraní deskových her, semináře o citování a publikování, je garantem předmětu Informační vzdělávání. Na začátcích semestrů se konají burzy skript a knih.

primi sui motori con e-max

Areálová knihovna
Fakulta strojního inženýrství Vysoké učení technické v Brně
Technická 2, 616 69 Brno
místnost A4/214a
Tel.: 541 142 172 (vedoucí knihovny); 541 142 183 (kancelář); 541 142 182 (výpůjční pult)
Sigla: BOD 026
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.