Nově zakoupené elektronické knihy

VUT zakoupilo 66 elektronických knih, které jsou dostupné na platformě ProQuest Ebook Central. Najdete je i ve vyhledávači Primo a prostřednictvím linkovacího serveru SFX.

Knihy si můžete přečíst přímo v internetovém prohlížeči, který Vám umožní i další práci s textem jako vyhledávání v plném textu, vytváření poznámek, zvýrazňovačů a další. V jednu chvíli ke konkrétní knize má přístup pouze jeden uživatel. Pro stažení jednotlivých kapitol je nutné si zřídit uživatelský účet (pro registraci přistupujte z počítačové sítě VUT). Lze také offline stáhnout (vypůjčit) kompletní knihu - délku zapůjčení si uživatel může zvolit od 1 do 3 dnů. Po tuto dobu nebude kniha dostupná jinému uživateli. Pro možnost čtení je nutné mít nainstalovanou aplikaci Adobe Digital Editions nebo Bluefire Reader, a také účet Adobe ID vytvořený na e-mailovou adresu použitou při registraci do ProQuest Ebook Central.

Návody na práci s databází a odkaz pro vstup do databáze přes EZproxy naljdete na internetových stránkách Ústřední knihovny VUT.