Volný výběr a jak v něm hledat

Volný výběr v knihovně se přes léto ztrojnásobil. Všechny vystavené knihy, které vidíte volně ve studovně, si můžete půjčit domů. Vystaveny jsou především odborné monografie a novinky z jednotlivých oborů. Nejsou zde vystavena běžná skripta a nejpůjčovanější tituly (Konstruování strojních součástí, Fyzika 1 a 2, Roboty a jazykové učebnice) ani starší produkce. Ty stále vydáváme ze skladu.

Volný výběr usnadňuje výběr knih, protože je seřazen podle oborů. Obory jsou očíslovány od 1 do 20, jejich přehled naleznete na orientačním plánu. Pokud si potřebujete půjčit skripta a knihy ze skladu, vyhledejte si prosím předem signaturu v katalogu na webu.

Změnila se také délka výpůjčky u jazykových učebnic. Půjčujeme je nyní na 4 týdny s možností výpůjčku 2x prodloužit. Knihy se tedy nyní půjčují jednotně na 4 týdny. Vyjímku i nadále tvoří prezenční, dlouhodobé nebo meziknihovní výpůjčky. Žádají se u obsluhy nebo prostřednictvím formulářů, viz záložka Formuláře.